Школа права УКУ – єдиний навчальний заклад в Україні та на всьому пострадянському просторі, який формує програму підготовки студентів-юристів з урахуванням католицького соціального вчення.
Більшість вищих навчальних закладів України досі використовують підхід правового позитивізму при викладанні права. Це все залишилося у спадок від Радянського Союзу. Таким чином, право розуміється юристами України переважно як інструмент вирішення спорів, який ґрунтується виключно на нормах позитивного права. Філософські праці минулого розглядаються як окремі погляди вчених, що вплинули на розвиток політики та економіки, а не як окремий регулятор суспільних відносин без державного узгодження. Навіть незважаючи на відродження інтересу до природного права, досі немає стрункої системи його розуміння.
Питання про необхідність існування права, розуміння його сутності особливо актуальне під час російсько-української війни. Чому необхідно дотримуватися правил і звичаїв війни? Як вони пов’язані з людською гідністю? Це питання, які будуть розглянуті на курсі.
Також передбачається викладання різних поглядів на право, зокрема, різних шкіл, а також вплив великих мислителів, від Арістотеля, Фоми Аквінського до Ролза, на створення певних інститутів.
Чи право – лише інструмент для досягнення цілей могутніх і розумних, чи правові принципи є об’єктивними стандартами людських дій, які зобов’язують нас, навіть якщо ми б хотіли їх скасувати?
Щоб наблизитися до відповіді, курс розроблятиметься за допомогою професора Університету Нотр-Дам Джерарда Бредлі, що має досвід традиції застосування загального права та натхненний традицією природного права.
У своїй діяльності Український католицький університет керується концепцією цілісного людського розвитку. Розроблений разом з Андрієм Костюком, експертом у сфері католицького соціального вчення, курс буде побудований на основі ідеї людської гідності та справедливості.
Таким чином, проєкт передбачає розробку цілісного курсу, який розглядатиме право з різних позицій, щоб сформувати його розуміння студентами. Після закінчення курсу студенти будуть діяти з розумінням права в контексті людської гідності, а не як простого механізму захисту від держави.