05.04.2018

Юридична клініка Школи права Українського католицького університету розпочала роботу у лютому цього року. Правову допомогу у ній надають студенти Магістерської програми Школи права УКУ. За цей час, окрім надання консультацій, студенти розпочали серію тренінгів у співпраці з Львівським центром надання послуг учасникам бойових дій у рамках проекту «Startup-club ветеранів АТО».

Перші два тренінги для ветеранів АТО відбулися 23 березня та 4 квітня. Як розповіла менеджер Юридичної клініки Школи права УКУ Христина Ковцун, серед клієнтів клініки – велика кількість учасників бойових дій, ветеранів, членів їх сімей. Неодноразово вони зверталися із питаннями, як правильно організувати бізнес.  

«Підтримка бізнес-ініціатив ветеранів є дуже важливою, адже давно доведено, що «власна справа» є одним із найкращих засобів соціальної адаптації після війни. Тому ми радо долучилися до проекту «Startup-club ветеранів АТО», – розповіла Христина Ковцун.

Перший тренінг для ветеранів АТО «Операційні договори для бізнесу: переваги, недоліки та «підводні камені» провели 23 березня консультанти Юридичної клініки Кирило Король та Олександр Кожухар. Вони розповіли про різновиди договорів, розмежування трудового договору та цивільно-правового:

«Особливу дискусію викликала саме тематика ризиків при обранні цивільно-правового договору, – розповіла Христина Ковцун. – Також встигли поговорити про інтелектуальну власність, торгові марки, договори про нерозголошення та неконкуренцію. На завершення торкнулися договорів комерційної концесії, згадали про Макдональдс, Старбакс та «Андріано Челентано проти Pizza Celentano».

4 квітня тренінг «За юридичною завісою: практичні нюанси при створенні бізнесу» провели Аліна Куц-Карпенко та Олег Чучман. У рамках нього тренери розповіли про форми ведення бізнесу, що таке КВЕД, переваги та порядок реєстрації ТОВ і ФОП, а також про торгові марки.

Наступний тренінг у рамках проекту заплановано на тему оподаткування.

Юридична клініка Школи права УКУ працює за адресою: м. Львів, вул. Іл. Свєнціцького, 17, ауд. 127. З приводу консультацій та співпраці можна контактувати з менеджером Юридичної клініки Христиною Ковцун: (068) 453-72-81.