10 грудня, 2018

Які асоціації у Вас виникають зі словосполученням «Правова просвіта»? Варіантів багато, але, скоріш за все, жоден із них не викликає бажання долучитися до такого заходу. Студенти Магістерської програми Школи права УКУ вирішили позбутися цього стереотипу та у рамках роботи у Юридичній клініці розробили тренінг про права людини для школярів.

Юридична клініка – один із обов’язкових предметів студентів Магістерської програми Школи права УКУ. Всі прешокурсники проходять через надання правової допомоги учасникам АТО та членам їх родин, проведення тренінгів та ведення справ у суді. Крім того, цьогоріч студенти разом із нашими партнерами з Bot&Partners працюють над систематизацією інформації юрклініки.

Робота у юридичній клініці – це робота із реальними справами, за якими стоять не теоретичні задачі, а людські життя та історії. Вести справи студентам  допомогають менеджер Юридичної клініки Христина Ковцун та партнери Школи права УКУ. Зокрема, ЮФ «Гринчук та партнери» – генеральний партнер Юридичної клініки Школи права УКУ, завдяки фінансовій та експертній підтримці яких ми маємо змогу допомагати АТОвцям та реалізовувати нові проекти.

Справа з фото Beyoncé

Цьогоріч напередодні Дня прав людини ми розпочали новий напрям роботи Юридичної клініки – тренінги про права людини для школярів. Студенти магістерки Яна Здіорук, Юрій Шваб та Руслана Данішевська разом з менеджером клініки Христиною Ковцун вирішили, що це має бути нетиповий тренінг:

«Ми керуємося принципом: якщо щось робити – то робити це круто, цікаво, корисно і змістовно. Питання, що цікавого ми можемо розказати дітям про права людини?», – розповідає Христина Ковцун.  

На відповідь наштовхнуло навчання на Магістерській програмі, зокрема дискусії та складні задачі під час курсу «Етика і право», який для студентів магістерки викладачає Олена Уварова, національний консультант в “ООН Жінки в Україні”.

Тож тепер замість незрозумілих речень складною юридичною мовою школярі дізнаються про права людини, розглядаючи цікаві кейси: кейс “Баба та Кіт”, справа з фото Beyoncé, комп’ютерні ігри, Instagram і як це можна пов’язати з образою честі та гідності. Як поводитися у різних ситуаціях?

«Найцікавіше те, що ми вже провели четвертий захід, на якому маємо повну включеність учнів у наш тренінг і запрошення “Приходьте до нас ще” від самих учнів, а не лише організаторів», – розповіла Христина Ковцун.

Якщо Вас зацікавила можливість проведення тренінгу про права людини для школярів Вашої школи – контактуйте із Христиною Ковцун, менеджером Юридичної клініки Школи права УКУ: (068) 453-72-81, [email protected]