23 липня, 2018

Ми запитали у студентів програми, що дав їм рік навчання на Магістерській програмі з права УКУ. Відповіді – нижче.

Наталя Субботіна

“Рік навчання на магістерці з прав людини в УКУ був важким (або часом дуже важким), але також цікавим і цінним життєвим досвідом. Згадую, як дивувалися мої друзі, коли я казала, що маю пари за розкладом лише 3 дні на тиждень, але при цьому 4/5 решти часу серед тижня витрачаю на навчання. 

Коли намагаюсь знайти відповідь на питання «що дав мені цей рік навчання», у свідомості постає море образів і думок, які можна спробувати вмістити у такі категорії:

Продуктивність і ефективна організація часу. 
Перше завдання, яке змусило мене шукати шляхи підвищення власної продуктивності, полягало у написанні 5 есеїв за 5 днів. Спочатку я подумала, що то, певно, жарт, але виявилось, що ні… Впродовж року ситуація з величезним обсягом завдань, які потрібно було зробити впродовж короткого часу, або не такого вже й короткого, але паралельно з іншими об’ємними і доволі складними завданнями, стала рутиною. Загалом цей рік був часом найбільшої концентрації використання слова «дедлайн» у моєму житті. Певно, про дедлайни в УКУ можна було б написати окремий пост… Тож, доводилось боротися з дедлайнами і випробовувати на собі різні методи організації часу, аби зрозуміти, які з них мені підходять, а які є контрпродуктивними. Наприклад, я пересвідчилась в ефективності методу pomodoro, а також зрозуміла, що моєю найкращою альтернативою безсонним ночам є прокидання о 5-й ранку.

Читати далі

Ганна Карачевська

“Сотні правових позицій ЄСПЛ, десятки плідних дискусій і запитань, на які не має однозначної відповіді, мінімум 10 принципів успішного публічного виступу, літри випитої кави, дрібку вірних друзів, дві сиві волосинки і одне відвідане заняття йоги. 

Галина Мальчик

Найунікальніших одногрупників (хто був у нас на парах – знає) 
Вміння критично дивитися на різноманітні ситуації.
Навчання, як воно має бути, і якісно новий потяг до знань. Тяжко передати, але в УКУ захопливо вчитися.
Переусвідомлення всього, що знали до того, внаслідок встановлення правильних ціннісних орієнтирів.
Неповторний досвід комунікації із різноманітними людьми, включно із найкращими експертами країни в своїх галузях.
Усвідомлення, що ти можеш все і навіть більше 

Олександр Кожухар

“Заощаджень на декілька тисяч гривень (знижка 50% в Трапезній). Так, я люблю попоїсти 

Якщо ж серйозно, то УКУ і всі хто до УКУ причетні (із такими людьми, до речі, можна і на пікнік поїхати) надали дещо значно більше.

Це насамперед про найкраще академічне середовище з усіх, у яких я перебував і, можливо, перебуватиму. Мова не лише про найкращу в Україні освітню інфраструктуру і локацію. Мова про ставлення до університету з боку викладачів та студентів, працівників УКУ та звичайних відвідувачів. На відміну від класичних вишів із латинськими кліше, це також про зрозумілі візію та місію УКУ, адже, так кажуть, міленіалам це до вподоби. Мова про гнучкість навчального процесу, інноваційність викладання та актуальність інформації.

УКУ. Це про причетність і активну участь. Ти долучаєшся до будівництва успішного освітнього проекту, який майже не має аналогів. Немає сенсу сюди вступати і згодом розглягтися на останній парті, проживши так 4 чи 1,5 роки. Цілком реальна перспектива будь-якого іншого університету. Дивним чином УКУ таких людей відфільтровує (трохи грубо, але, втім, правдиво звучить).

УКУ. Це про розуміння, куди рухатися далі. Це, авжеж, індивідуально. Але як показує досвід обох наборів (а я за багатьма слідкую), більшість уже твердо крокує до своїх цілей, які сформувалися за період магістерки. Адже перебування в УКУ впевнено переконує тебе, що все є можливим, коли ти великого бажаєш”.

Марія Островська

“Що дав мені рік навчання на Магістерській програмі школи права УКУ:

Зустріч з людьми, які люблять свою справу, тому є найкращими в ній. Це про викладацький склад.
Мабуть, найкращих у світі одногрупників. Дивним чином УКУ притягує купу яскравих, талановитих людей, які разом творять синергію.
Небачену раніше кількість недоспаних ночей, бо навіть якщо в тебе full time стажування, навчальний процес продовжується.
Небачену раніше кількість цікавих завдань, які хочеться робити навіть посеред ночі (див. попередній пункт).

Все вищезгадане разом дало хорошу можливість для росту, розвитку і реалізації себе”.

Христина Деркач

“9 місяців, 273 дні, 6 552 годин і в 60 разів більше секунд – це час моїх посмішок, радості, сліз, перемог, розчарувань і рік прав людини (мут корт в Страсбурзі – привітик  )

Рік магістерки в УКУ дав мені найцінніше – людей. Мої 14 одногрупників – це постійний стимул до роботи, надійна опора та людяність. Я нарешті знайшла в одному місці стільки людей, до яких хочеться рости і які сформували (відновили) мої людські цінності  Якби не якісне середовище – кінцевий результат би не був таким позитивним та дорогим для мене.”

Кирило Король

“Є щось особливе, що дозволяє сказати про УКУ як #NotAnother. Може, це анонімність оцінок, чи людське меню у їдальні, чи бібліотека, що працює цілодобово на час іспитів. Так чи інакше, це все можна об’єднати під однією тезою — в цьому університеті зі студентів роблять людей. Ніхто не каже “рібята, ох, щоби в цього викладача здати, треба просто сидіти на першій парті, й весь час писати конспект” чи “про оцінки поточні дізнаєтеся за дві години до іспиту на консультації”, або інші речі. 

Тому, по-перше, цей рік навчання на програмі дав мені відчуття власної цінності, самоповаги. Я би ніколи не подумав, що буду думати про те, як зробити свою магістерську цікавою й свіжою, а зараз це те, над чим я працюю. У мене з’явилося бажання бути в університеті, перебувати в цій спільноті, проводити час з чудовими одногрупниками. 

Думаю, по-друге, цей рік також дав знайомство з людьми, за цінністю яких (я вже відчуваю) я буду сумувати наприкінці програми. 

Та й таке.”

Аліна Куц-Карпенко

“Величезний досвід комунікації з професіоналами в сфері права, нових друзів, любов та повагу до сну і вільного часу , розуміння необхідності soft skills”

Тетяна Теглівець

“Щиро вірю у дієвість так званої «формули успіху»: 50% + 40% + 10% = 100%, де 50% – оточення, 40% – спосіб мислення, 10% – знання. На Магістерку йшла за тим же – оточенням. А що отримала? Читайте далі.

1. Середовище, сформоване в УКУ, дає можливість зростати професійно, духовно та творчо, розвиваючи критичне мислення. 
Група мегарозумних, унікальних та особливих одногрупників, шикарних у своїй компетенції викладачів, спеціалістів, представників юрбізнесу та інших крутезних людей, які наповнюють УКУ та нашу Магістерку зокрема, не дозволять стояти на місці. У такому середовищі ти просто зобов’язаний зростати, змінюватися, жити. По-іншому і не може бути. 

2. Дисциплінованість, дотримання дедлайнів, мультизадачність, пунктуальність, робота в команді, відповідальність, уважність до деталей – ці та інші, такі цінні у професійній діяльності, навички ми розвиваємо під час навчання. Якою ціною? А це вже інше питання 

Читати далі

Олег Чучман

“Що мені дав рік навчання на Магістерській програмі школи права УКУ? Нічого. 

Нічого, окрім підвищення свого legal writing, знань із теорії та практики ЄСПЛ, оволодіння правом Світової організації торгівлі, вмінь застосувати положення про захист прав у міжнародних органах, здібностей писати договори у сфері інтелектуальної власності, правил та принципів консультування клієнтів та ведення комунікацій із ними, удосконалення legal English, можливості навчання у Lviv Business School (LvBS), розвитку soft skills, роботи у команді та поборення страху публічних виступів. 

І найважливіше – завдяки магістерці я повірив у права людини.”

Вітана Олійник

Це був мій найскладніший і найефективніший рік.
Стільки дедлайнів я ще в житті не мала! Стільки кейсів і пов’язаних із практикою завдань! Чудові колеги: всі розумні, і по-своєму особливі.
Але найбільше відкриття чекало мене в кінці року – після того, як закрила сесію і отримала оцінки за всі виконані завдання.
Магістерська програма УКУ з прав людини була моїм кроком на шляху до успіху – такого, яким я його бачу. Непростим і, водночас, цікавим, незрозумілим і повним таємниці, яку так хочеться дослідити…
За цей рік я зрозуміла, що означає бути волонтером – відвозячи “гуманітарку” на Схід, чи вирішуючи проблеми УБД.
За цей рік я зрозуміла, що не самотня, бо є люди – такі, як я, що прагнуть змін і починають із себе!
Та головне – це те, що усі люди, які оточують мене в УКУ, чи то студенти, чи то викладачі, чи адміністрація, викликають найщиріші почуття – повагу, вдячність і любов. Те, що вони роблять – прекрасне. Те, що я є частиною дивовижного дійства – заслуга одного непростого рішення, в якому я ні разу не засумнівалася.
УКУ – це найкращі людські чесноти, Магістерська програма з прав людини – це бути гідним і достойним правником!”

Іларія Новосад

“Найбільше в житті я боялася невизначеності, на другому місці були змії. Зі своїми страхами потрібно боротися, але як боротися із внутрішньою невизначеністю у невизначеному світі? За чотири роки навчання на бакалавраті чомусь ніхто не відкрив мені цю таємницю.

Провчившись рік в УКУ я отримала відповідь і вона звучить так: “Якщо ти на своєму місці і не відчуваєш відліку часу, коли працюєш над чимось – вітаю, ти визначена людина, у тебе плюс один до карми, багато щастя і супер сила проти невизначеності цього індустріального світу.”

Підсвідомо я знала, що отримаю секрет внутрішнього спокою, якщо вступлю в УКУ. Свідомо я знала, що потраплю в середовище, аналогу якому немає в Україні.

Саме середовище відкрило мій потенціал: показало хто я є, що потрібно робити, і куди йти. Це важливо! Люди, які оточують мене – не просто підтримка і поради – це об’єктивні критики, мудрі аналітики, розумні божевільні, нестандартні українці, саркастичні праведники та винахідники визначеності. Люди, які змінять цей світ або зійдуть з орбіти і створять свій!)

Що мені дав рік навчання? Людей! Людей, яких я давно шукала, а коли втратила надію, то знайшла!)”

Марічка Гринишин

“Що мені дав (закреслено) я взяла від року навчання на Магістерській програмі Школи права УКУ?

Університет – це не місце, де тобі на тарілочці з блакитною стрічкою приносять знання. Якщо вам потрібна саме така освіта, то гортайте далі. Вища освіта вам не потрібна.

Натомість це місце, в якому, як на хорошому фуршеті, є безліч страв. І ти сам вирішуєш спробувати все або частину, чи залишитись зовсім голодним. Хмм, в цій #not_another_law_school можна навіть вимагати у шефа інших страв або щоб їх готував хтось інший))

Основними моїми “наїдками” цього року були люди (1) та неочікувані знання (2).
1. У нас була камерна, але дуже яскрава група. Я докладу всіх зусиль, щоб не розгубити людей, яких я тут зустріла.
2. А про неочікувані знання, то це довгий список, який не обмежується вмінням писати код на Python, основами публічних комунікацій, ґрунтовними знаннями в питаннях вакцинації. І так, це я розповідаю про правничу програму.
***
А от що справді “дає” ця магістерка – це авантюрну атмосферу. Це неможливо пояснити. це можна лише спробувати.” 

 

Генеральний партнер Школи прав УКУ – Axon Partners. Генеральний інформаційний партнер – Юридична газета.