29 травня, 2018

Яким може бути навчальний курс із питань верховенства права для студентів-правників? Методичні рекомендації для нього розробили у Школі права Українського католицького університету за результатами проекту UCU Rule of Law Lecture Series.

Проект UCU Rule of Law Lecture Series вже протягом трьох років впроваджує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя». За цей час відбулося 30 відкритих лекцій у Львові, Києві, Харкові та Одесі.

«Протягом реалізації проекту відкриті лекції українських та закордонних фахівців відвідало понад 1700 осіб. Ми також відзначили, що лекції використовуються викладачами вищих навчальних закладів України в якості навчальних лекцій для студентів-правників у рамках їх курсів, що свідчить про запит на викладання питань верховенства права у правничих школах України», – зазначила Ірина Шаровська, координатор проекту UCU Rule of Law Lecture Series.

Відтак, за результатами серії лекцій у рамках проекту, а також враховуючи найкращі практики викладання подібних дисциплін за кордоном і в Україні, команда Школи права УКУ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» розробила методичні та змістовні рекомендації щодо викладання цих питань у правничих школах України.

«Курс розрахований на студентів-правників 3-4 курсів, які зацікавлені у вивченні питань верховенства права. Важливо, що він передбачає інноваційну, змішану форму навчання: окрім самостійного опанування слухачами наявних онлайн ресурсів, проводиться аудиторна робота, побудована навколо серії дискусій і обговорень відповідних кейсів із сучасної української та світової юридичної і політичної практики під супроводом викладача-фасилітатора», – розповіла Ірина Шаровська.

Ознайомитися із результатами проекту та методичними рекомендаціями можна за посиланням.

Також на сайті Школи права УКУ доступні відеозаписи та матеріали лекцій у рамках проекту UCU Rule of Law Lecture Series.

Довідка

UCU Rule of Law Lecture Series – це серія лекцій від провідних американських, європейських та українських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам у сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Проект «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» впроваджує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Відділенням Асоціації правників України у Львівській області. Інформаційний партнер проекту – інформаційний портал «Твоє місто».