29.12.2016

16 грудня 2016 року в Українському Католицькому Університеті в рамках UCU Rule of Law Lecture Series пройшла відкрита лекція радника Генерального прокурора України та федерального прокурора США у відставці Богдана Витвицького на тему: “Верховенство права: таке критично важливе та все ж невловиме?”.

В ході своєї лекції пан Витвицький розглянув зміст верховенства права та його основоположні елементи, проаналізувавши ті виклики, які стоять перед ним, та об’єктивні чинники, що зумовлюють потребу у ньому. Також він дав власне бачення процесів становлення верховенства права в англо-саксонській правовій системі та на різних етапах історії України. Пан Витвицький вказав на значення верховенства права і його імплементації для усіх без винятку сфер суспільного життя, в тому числі для досягнення економічного добробуту, та необхідності подолання пост-радянських підходів до імплементації верховенства права в Україні.

На завершення лекції відбулася дискусія, в якій взяли активну участь гості лекції, зокрема юристи та громадські діячі.

Цей захід став вже одинадцятим у рамках UCU Rule of Law Lecture Series – серії лекцій, присвячених актуальним питанням розвитку верховенства права та юридичної сфери, яка організовується Центром верховенства права УКУ спільно з Програмою USAID із реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”. Партнером проекту виступає Відділення Асоціації правників України у Львівській області. Інформаційний партнер заходу – інформаційний портал Твоє Місто.