15.03.2017

Вже у травні студенти Києво-Могилянської академії вирушать до Гааги, аби представляти Україну на судових змаганнях імені Бена Телдерса. Це право команда студентів виборювала майже півроку, проходячи етапи міжнародних суддівських змагань. А цими вихідними «могилянці» перемогли на національному рівні.

За можливість потрапити на міжнародний етап «Телдерсу» між собою змагалися 4 команди з українських університетів: Національного університету «Києво-Могилянська академія», Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київського міжнародного університету. Найкращу серед них обирали практикуючі юристи та науковці з Києва, Львова, Харкова й Одеси.

За результатами тривалих змагань «києво-могилянці» вирушать до Нідерландів, щоб представити Україну на міжнародному рівні. До слова, минулого року команда цього ж університету здобула перемогу у Гаазі.

Міжнародним партнером проведення заходу в Україні став Український Католицький Університет:

«Вже другий рік поспіль наша команда організовує національний етап судових змагань імені Бена Телдерса. Минулоріч українська команда стала переможцем на міжнародному рівні, цьогоріч, ми сподіваємося, нам теж вдасться здобути перемогу, – розповідає Марія Тарас, заступник директора Центру верховенства права Українського Католицького Університету. – Такі перемоги допомагають зробити Україну знаною у світовій юридичній спільноті. Тому наша команда працюватиме для того, аби «Телдерс» став більш масштабною подією і в національному середовищі».

Цьогоріч проведення конкурсу в Україні підтримали Львівський центр міжнародного права та прав людини й АО «Матвіїв та партнери».

Нагадаємо, судові змагання імені Бена Телдерса (Telders International Law Moot Court Competition) – одні з найавторитетніших студентських змагань із міжнародного права у світі. Сотні команд, моделюючи розгляд справи Міжнародним Судом ООН, зустрічаються у національних раундах. Згодом переможці представляють свої країни вже на міжнародному етапі.