27 лютого, 2018

Громадська рада доброчесності (ГРД) утворилася з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності. Про роль ГРД у процесі реалізації судової реформи розповів Сергій Верланов, партнер ЮФ «Sayenko Kharenko».

Сергій Верланов – член Громадської ради доброчесності. Про те, яку роль відіграє рада у процесі реалізації судової реформи він розповів під час відкритої лекції у рамках проекту UCU Rule of Law Lecture Series, який реалізовує Школа права УКУ за підтримки програми USAID «Нове правосуддя».

На думку Сергія, Бангалорські принципи мають слугувати універсальним правовим орієнтиром для розкриття змісту поняття суддівської доброчесності. Також ці принципи можуть застосовуватися безвідносно галузевих кодексів етики.

Під час лекції експерт зазначив, що висновки ГРД про невідповідність кандидата на посаду судді критеріям доброчесності та професійної етики, підтримані ВККС, мають становити своєрідне “прецедентне право”. Це дозволить забезпечити певну єдність підходу до оцінювання доброчесності та передбачуваність для кандидатів умов конкурсу.

З матеріалами лекції Сергія Верланова можна ознайомитися за посиланням. Відеозапис лекції можна переглянути тут.

Нагадаємо, UCU Rule of Law Lecture Series – це серія лекцій від провідних американських, європейських та українських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам у сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Проект «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» реалізовує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя» у співпраці з Відділенням Асоціації правників України у Львівській області.