30 грудня, 2017
Як студентам зрозуміти, яким має бути правник, як визначити подвійні стандарти та чи мета виправдовує засоби? У рамках проекту Rule of Law lecture Series ми поспілкувалися з Андрієм Гринчуком, практикуючим адвокатом та викладачем-експертом Школи права УКУ. 
 
 
Подвійних стандартів зазвичай навчають ще в університеті. Як у такому разі зрозуміти, яким має бути правник?
 
Я б не сказав, що навчають. Я б сказав, що вони якось інкорпоруються у самий спосіб мислення юриста через сам контекст навчання. Через обговорення юридичної проблематики, через role models, які “рекламуються”, навіть через спосіб здачі іспитів.  Щоб зрозуміти, як воно “мало би бути”, мені здається, треба більше читати англомовної літератури. Можливо, я не зміг знайти, але я не мав в руках доброї книжки із етичних питань юридичної практики українською.
 
Як Ви для себе визначали, якими мають бути стандарти?
Це постійний “живий” процес. Намагаюся читати мудрі книжки, спілкуватися, зокрема в УКУ, з мудрими людьми. Година спілкування із Мариновичем, Грицаком, Глібовицьким може замінити цілі томи.
 
Яке відсоткове співвідношення фіксерів і юристів на українському ринку? Чи змінилося щось після Революції Гідності?
 
Як би не було, але це приховане явище, тому говорити про %% я не ризикну. Країна в цілому після Революції змінюється в кращу сторону.  
 
Які подвійні стандарти, окрім судової юриспруденції, сьогодні є у правничій професії?
 
Починаючи з того, що “теорія це щось одне, а практика – зовсім інше” )). 
 
За якими критеріями визначити, що є подвійними стандартами, а що – ні?
 
Коли у фейсбуку пишемо одне, думаємо інше, а робимо третє.
 
У контексті подвійних стандартів: чи мета виправдовує засоби? Якщо так, то у якому разі?
 
Навряд. Але для цілей різного порядку будуть доступними різні засоби. Умовно кажучи, мета перемоги у бою передбачає зовсім інші засоби, ніж перемоги у суді.
 
 

Погляди автора не обов’язково відображують погляди Школи права Українського католицького університету, Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

UCU Rule of Law Lecture Series  – це серія лекцій від провідних американських та європейських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам у сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Проект «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» реалізовує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя»  у співпраці з Відділенням Асоціації правників України у Львівській області.