27 лютого, 2018

Що таке корупція, як з нею боротися та що може вдіяти громада? Відповіді на ці питання дав Микола Хавронюк, член правління Центру політико-правових реформ, під час відкритої лекції у рамках проекту Школи права УКУ UCU Rule of Law Lecture Series.

Чергова відкрита лекція у рамках проекту Rule of Law Lecture Series за підтримки програми USAID «Нове правосуддя» відбулася у Києві. Її спікером став Миколи Хавронюк, український правознавець-кримінолог, професор, заслужений юрист України, директор із наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ.

У рамках своєї лекції експерт зробив три основні висновки:

  1. Корупція – це переважно злочини та дисциплінарні правопорушення, тому розкриття, припинення і розслідування їх, а також винесення справедливого рішення – компетенція виключно державних органів. Проте, їх виявлення і запобігання їм – справа як держави, так і суспільства.
  2. Взаємодія + партнерство = успіх. Держава визначає антикорупційні правила, вживає заходів для їх виконання, забезпечує відповідальність і покарання за невиконання, а також уможливлює зовнішній контроль. Громадськість же на свій розгляд безпосередньо вживає заходи щодо виявлення і запобігання корупції.
  3. Автори Академічного тлумачного словника української мови мають рацію: «Громадськість – це передова частина суспільства», а «передовий» – це той, що йде попереду, в авангарді, найближче до ворога. Форми та інструменти діяльності громадськості – безмежні, а обмеження – межні.

З матеріалами лекції Миколи Хавронюка можна ознайомитися за посиланням. Відеозапис лекції доступний тут.

Нагадаємо, UCU Rule of Law Lecture Series – це серія лекцій від провідних американських, європейських та українських правників, присвячених актуальним викликам і проблемам у сфері забезпечення верховенства права, правосуддя та справедливості. Проект «Підвищення обізнаності правничої спільноти України щодо сучасних викликів верховенства права через організацію та проведення серії юридичних лекцій Українського католицького університету «Правовладдя» реалізовує Центр верховенства права Школи права УКУ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми «Нове правосуддя» у співпраці з Відділенням Асоціації правників України у Львівській області.